V pondělí začíná Czech Design Week

24.11.2017

Již po víkendu se můžeme těšit na další ročník Czech Design Weeku, tedy přehlídky designu, která představuje autory nezávislé scény. Prezentuje tu nejzajímavější tvorbu českých i zahraničních tvůrců s důrazem na opravdovost a osobní přístup. V pořadí již čtvrtý ročník odstartuje v pondělí 27. listopadu a potrvá celý týden. Navštívit ho můžete na adrese Hybernská 4 na Praze 1.

Předvést svojí tvorbu veřejnosti může v podstatě kdokoliv. Organizátoři jsou tradičně otevření přihláškám od jednotlivců, škol, ateliérů, designových studií i firem. Za důležitou nepovažují velikost, ale kvalitu nápadů, finálního konceptu a způsobu prezentace. Všechny přihlášky navíc posuzovali individuálně. Jen ti nejlepší ale dostali šanci k osobní prezentaci na podzimním týdnu designu. Mezi kurátory letošního ročníku nechyběl například módní designér Vladimír Staněk tvořící pod značkou Stinak.

"Chceme dát umělcům možnost přiblížit veřejnosti své nápady a příběhy, které za produkty stojí. Chceme ukázat, že design není jen drahé zboží do bytu. Podporujeme tuzemskou výrobu a kreativní tvorbu. Jsme přesvědčeni, že právě malá nezávislá studia i jednotliví kreativci dokážou obstát v mezinárodním měřítku," stojí v prohlášení organizátorů Czech Design Weeku.

Festival plný designu, přednášek a diskuzí nabídne pohled na tvorbu více než 150 umělců od nás i ze zahraničí. Z českých designérů se můžete těšit například na Franco Arazzi, Two Lines, Lukáše Krnáče & Vivien Babicovou, Lea Macenauera nebo již zmíněného Vladimíra Staňka, dále také na práce studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, uměleckořemeslné a oděvní školy v Liberci nebo Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni.

Czech Design Week můžete navštívit v týdnu od 27. listopadu - 3. prosince v Hybernské ulici 4 na Praze 1. Otevřeno je v PO od 18 - 21 hodin a v ÚT - NE od 11 - 21 hodin. Základní vstupné činí 150 Kč.