V pondělí začíná jarní Czech Design Week

05.05.2017

Celkem pět pater DUP 39 na Národní třídě v Praze bude od pondělí 8. května po dobu jednoho týdnepatřit prodejní výstavě českých i zahraničních designérů s názvem Czech Design Week. Po úspěšné listopadové edici v Kafkově domě v Praze se nyní festival designu představí v nových prostorách.

Czech Design Week je přehlídka designu, která představuje autory nezávislé scény. Prezentuje tu nejzajímavější tvorbu českých i zahraničních tvůrců s důrazem na opravdovost a osobní přístup. Přihlásit a zapojit se tak mohl kdokoliv. Tvůrci festivalu jsou otevření přihláškám od jednotlivců, škol, ateliérů, designových studií i firem. Důležitá přitom není velikost ale kvalita nápadů, finálního konceptu a způsobu prezentace.

"Letošním rokem startujeme partnerství a spolupráci hned se třemi prestižními design weeky, Jsou to Varese Design Week (Itálie), London Design Fair (UK) a Saudi Design Week (Saudská Arábie). Všechny tyto festivaly postupně přivítají na své půdě české designéry, a naopak my jejich. Z listopadového Czech Design Weeku nás bude reprezentovat výherce Objevu roku - 440Audio se svými gramofony, dále to bude Tonak a jejich klobouky a značka Kozak se svými koženými doplňky," říká Lukáš Pipek, ředitel festivalu.

Cílem Czech Design Weeku je vytvoření platformy, která umožní propojení laické veřejnosti i odborníků v oboru design a umění. Protože design je přeci každodenní součástí životů nás všech. Organizátoři proto chtějí široké veřejnosti ukázat, že se nemusí jednat o nesmyslně drahé zboží. Přijďte se o tom přesvědčit i vy v období od 8. - 14. května do Domu uměleckého průmyslu na Národní 36 na Praze 1 (vstup z ulice Charvátova 39/10). Otevřeno je denně od 11 - 22 hodin. Základní vstupné činí 150 Kč, studenti a děti do 15 let zaplatí 70 Kč a důchodci a ZTP mají vstup zdarma. Více informací najdete na www.czechdesignweek.cz.