Vítězem VAN GRAAF Junior Talent 2018 je Martin Kohout

23.03.2018

V rámci právě probíhajícího týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week se uskutečnila i show čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018. Společně tak své kolekce představili začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě předložených portfolií. Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostala studentka Ateliéru scénografie Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Dominika Kozáková, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Katarína Mydliarová, student Designu oděvu a obuvi na Střední škole umění a designu a VOŠ Brno Jan Smejkal a návrhářský samouk Martin Kohout, který zároveň prestižní klání vyhrál.

Bezprostředně po módní přehlídce zasedla odborná porota, aby vyhlásila vítěze. Byl to právě Martin Kohout, který porotu okouzlil i tím, že ve své kolekci s názvem La Rose pracoval s vlastní olejomalbou. Modely vytvořil z malířského plátna a taktéž na obuv aplikoval odřezky plátna. Martin získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit ji na mole během zářijového Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru, a také PR podporu ze strany MBPFW.

Do soutěže, která se již třetím rokem koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, manažer pražského obchodního domu VAN GRAAF Patrick Brosius, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová, zastupující šéfredaktorka časopisu ELLE Ivona Petružálková, marketingová manažerka časopisu Esquire Karolína Otevřelová, šéfredaktorka Harper's Bazaaru Barbara Nesvadbová, šéfredaktorka časopisu Marie Claire Veronika Štefanová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Petr Matějček. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.