VOŠON a SPŠO v Holešovicích zve na dny otevřených dveří

09.10.2018

Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní v pražských Holešovicích otevírá své brány všem zájemcům o studium. Přijďte již zítra, tedy 10. října od 14 - 17 hodin a zjistěte, co vše vám škola může nabídnout. Další dny otevřených dveří se budou konat 8. a 24. listopadu a nestihnete-li to letos, přijďte příští rok ve dnech 10. a 12. ledna nebo 5. února.

V oboru Oděvnictví (čtyřleté denní studium) se studenti seznamují se všemi základními postupy při tvorbě oděvů a rozvíjejí své schopnosti a předpoklady pro budoucí uplatnění. Klasické znalosti jsou rozšířeny např. o využití informačních technologií, základy vizuální prezentace a ekonomické chování. Během studia se studenti zapojují do mnoha projektů nebo soutěží v rámci ČR i mimo ni.

Během studia oboru Modelářství a návrhářství oděvů (čtyřleté denní studium) si studenti osvojují trojrozměrné výtvarné vidění, seznamují se základními grafickými technikami - kresba, malba, počítačová grafika a dalšími. Při navrhování a modelování oděvů je důraz kladen na rozvoj individuální kreativity i schopnosti splnit zadání (požadavky potenciálního zákazníka) v originálním pojetí.

V oboru Scénická a výstavní tvorba (čtyřleté denní studium) se studenti seznamují s kompletní koncepcí výstav, módních přehlídek a promo akcí, využívají různých výtvarných technik pro vizuální prezentace a zaměřují se i na tvorbu kostýmních oděvů.

Tříleté vyšší odborné studium Oděvního návrhářství pro uchazeče se středním vzděláním je zakončeno absolutoriem. Díky ojedinělosti tohoto typu studia v ČR má škola exkluzivní postavení. Ve výuce je kladen důraz na rozvíjení schopností studentů samostatně rozhodovat, hledat optimální varianty řešení tématu podle zadání a komunikativně pracovat v týmu. Výtvarná profesionalita je doplněna znalostmi z oblasti reklamní tvorby a propagace. 

Škola má specializované pracoviště s nejmodernějšími počítačovými aplikacemi zaměřenými na tvorbu oděvů. Zařízení a programy umožňují navrhování modelů, konstrukci a modelování střihů a vytvoření elektronických podkladů pro výrobu. Svou vybaveností se škola řadí na první místo mezi školami v tomto oboru.

Takže láká-li vás studium na škole s více než šedesátiletou tradicí v oboru, neváhejte a přijďte. Adresa je Jablonského 3 na Praze 7. Pro více informací navštivte www.vosonspso.cz.