Vstupenky na nadcházející MBPFW jsou v prodeji!

04.07.2017

Nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, pražského týdne módy, se odehraje na novém místě. Pomyslný Fashion Temple, který zavedl módy chtivou veřejnost v minulých sezónách na řadu neobvyklých míst, jako například do zásobovacích garáží OD Kotvy, na strahovský stadion, do štvanického skateparku, budovy bývalé Živnobanky nebo na Právnickou fakultu UK, se tentokrát usídlí na jednom z nejkrásnějších tenisových areálů Evropy - na Štvanici.

Prostory tenisového areálu využije MBPFW netradičním způsobem. Přehlídky se uskuteční pod křídly tribun z vnější strany stadionu. "Vybíráme lokalitu, která se hodí k tvorbě našich návrhářů, chceme být v centru Prahy a současně pojmout okolo 500 lidí na každou přehlídku. Nemalé nároky jsou na zázemí, kde se při konání přehlídek pohybují téměř dvě stovky lidí. Snažíme se vyhledat místa pro módu neokoukaná a připravit pokaždé jiný a silný vizuální zážitek," říká šéf pražského týdne módy Lukáš Loskot. "Jsme potěšeni, že štvanický tenisový stadion, který je tradičním pražským centrem významných sportovních událostí, přilákal akci ze zcela jiné oblasti. A navíc tak výraznou a sledovanou módní událost, jakou Mercedes-Benz Prague Fashion Week bezesporu je," uvedl Tomáš Petera, majitel společnosti Perinvest group.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který patří k mezinárodně silné síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, se uskuteční ve dnech 1. - 8. září. Na celý týden ožije Praha řadou módních akcí. Kromě jedenácti přehlídkových bloků, které představí dvacítku módních osobností a značek, jsou na programu také například večerní animace v Pařížské ulici, celodenní showroom designérů a bohatý doprovodný program včetně představení módní knihy a množství dočasných instalací a výstav v galeriích a prodejnách s českou módou a designem. Stejně jako minulé edice MBPFW získala i nadcházející zářijová přehlídka záštitu primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové.

Poslední červnový den byl zároveň spuštěn předprodej vstupenek na přehlídkovou část. Již zmíněných jedenáct přehlídkových bloků tentokrát naplní tři dny - sobotu až pondělí 2. - 4. září. Kompletní sestava návrhářů je již známa. Potvrzena jsou zavedená jména české módní scény, současně ale budou mít prostor na mole i studenti oděvního návrhářství. Svou tvorbu představí oba módní ateliéry pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, hostovat bude skupina studentů prestižní japonské módní akademie Bunka Fashion Graduate University (BFGU) a svou kolekci předvede také Zoltán Tóth, výherce soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2017. Aktuální seznam a profily všech návrhářů najdete již nyní na www.mbpfw.com.