Vyhlášení soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018

05.12.2017

Soutěž o titul nejtalentovanějšího začínajícího oděvního designéra VAN GRAAF Junior Talent 2018, pořádaná jako součást Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, právě začíná. Vítězi nabídne podporu partnera, kterým se již potřetí v řadě stal obchodní dům VAN GRAAF na Václavském náměstí v Praze.

"Podpora talentů a lokální módní tvorby má z našeho pohledu smysl, právě když je dlouhodobá. Současně je zcela v souladu s naší strategií podpory individuálního a osobitého stylu odívání," říká manažer pražského obchodního domu VAN GRAAF Patrick Brosius

do 14. ledna příštího roku se do soutěže mohou hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Na základě portfolií přihlášených uchazečů vybere odborná porota čtyři finalisty. Ti se představí jako součást oficiálního přehlídkového programu březnové edice MBPFW, která se uskuteční od 16. - 23. března 2018. Vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost kolekci představit na mole MBPFW po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

V porotě zasedne kromě zástupce titulárního partnera soutěže Patricka Brosiuse také ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka časopisu ELLE Andrea Běhounková, šéfredaktorka Harper's Bazaaru Barbara Nesvadbová, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Petr Matějček. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.