Vyšla Designblok book 2016. Doprovodí ji výstava fotografií

03.02.2017

Pražský týden designu a módy vydává publikaci Designblok book, která mapuje jeho osmnáctý ročník. Kniha je mozaikou zachycující obrazovou a myšlenkovou koláž aktuálních proudů v současném designu. Vydání doprovází výstava fotografií Michaely Karáskové z Designbloku 2016.

Designblok book 2016 je koláž vystavěná na základě konkrétních prací více než stovky progresivních designérských studií, které své projekty představily na posledním Designbloku. Mozaika, která návštěvníka seznámí se světem současného designu prostřednictvím tvůrců, postřehů, inspirací a myšlenek. Publikace je koncipovaná jako skicák či inspirační zdroj. Bez kategorizace či pevného členění je možné jí procházet všemi směry jako osobitou koláží a vždy znovu a znovu něco objevovat.

Na publikaci spolupracovali autor konceptu a editor Jiří Macek, grafická designérka Martina Černá a fotografka Michaela Karásková, která je autorkou většiny fotografií vzniklých přímo pro Designblok book 2016, a dodává: "Ráda trávím čas s inspirativními lidmi. Ráda jim naslouchám a získávám tak nové, rozmanité pohledy na svět. Každý z designerů jakoby byl vědcem a filozofem vlastního směru bádajícím nad způsobem uchopení světa. Baví mě sledovat lidi, kteří jsou pro něco zapálení. Baví mě toto zapálení dokumentovat. Portrétování je pro mě výzva jestli zapálení spojené s charakterem člověka dokážu do fotky přenést. Když se to povede, jsem neskutečně šťastná."

Výstava fotografií z publikace právě probíhá v knihkupectví Koenig BOOKS ve Veletržním paláci, kde se až do 19. února návštěvníkům představí rozdílné formáty i způsoby adjustace vytvářející jednotící svět fotografovaného světa designu.