Výstava Hang in There v Brně

20.01.2017

Dnes vám opět přinášíme pozvánku na výstavu. Moravská galerie v Brně v Místodržitelském paláci vystavuje tvorbu studentů i absolventů Ateliéru módní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Výstava Hang in There představuje kolekci šesti odlišných autorských přístupů v šesti modelových situacích, jenž personifikují oděvy prostřednictvím simulované performativní instalace. Vystavujícími designéry jsou Filip Hieke, Mia Jadrná, Tereza Rosálie Kladošová, Tereza Ledvinová, Petra Gabaš a Viktoria Yash.

Zdůraznění autorských individualit paradoxně naznačuje společný přístup k oděvnímu designu. Instalací jednotlivých kolekcí je navozena atmosféra jejich bytí v rámci přirozeného prostředí, které je vlastní jejich nositeli. Oděv splývá s naším intimním prostorem, stává se jeho součástí. Již více neplní jenom primární funkci ochrany lidského těla. Stává se prodlouženou rukou naší osobnosti.

Projekt Hang in There je k vidění až do 5. února v Místodržitelském paláci (Italský sál) na Moravském náměstí 1a v Brně. Otevřeno je od středy - neděle od 10 - 18 hodin a ve čtvrtek od 10 - 19 hodin.Vstupné se neplatí