White Collection podle Zdeňky Imreczeové

21.07.2017

V monochromatické tvorbě Zdeňky Imreczeové letos v létě vládne barva čistá jako nepopsaný list papíru. Z kombinací střihů kolekce jaro/léto 2017, která oslavuje lehkost pohybu, a univerzálních kousků oblečení opět vznikla sezónní ready to wear edice s názvem White Collection. Kolekce je k dostání v letenském showroomu značky IMRECZEOVA.

Chladivému hedvábí, křehkému popelínu a jemnému viskózovému úpletu tentokrát designérka dala vyniknout uvolněnými siluetami a volnými, často variabilními střihy, které se s pomocí utahovacích pásků přizpůsobí různým typům postav. Kolekce nepostrádá pro značku typické prošívání, tentokrát zdobící spodní lemy, které tak vzdušné letní materiály vždy lehce zatíží.

"Pokud bych měla v létě volit jedinou barvu, byla by to právě bílá. Je dokonalá. Něžná a nevinná. Navrhla jsem univerzální kousky oblečení, pohodlné šaty a topy, které je možné využít při nejrůznějších příležitostech a pomocí doplňků měnit to, jakým dojmem působí," vysvětluje Zdeňka Imreczeová.

V části White Collection návrhářka pracovala také s vrstvením materiálu. Viskózové šaty na ramínka, lehká letní mikina, popelínové košilové šaty s dvojitou sukní i hedvábný top, které tak vznikly, využívají totožný motiv dvou různých překrývajících se vrstev. "Základní délku oděvu jsem překryla druhou, kratší vrstvou. Kromě praktických důvodů, tedy zabránění průhlednosti, mě k tomu vedla touha rozčlenit siluetu a vrstvením vytvořit různě odstínované plochy bílé," doplňuje designérka.

Pod značkou IMRECZEOVA vzniká dámské oblečení s dokonalým zpracováním, konceptuální jednoduchostí, neformální elegancí a avantgardním přesahem. V obvykle monochromatických oděvech se spojují čisté klasické linie s propracovanými detaily. Minimalistický základ kolekcí doplňují jak jemně elegantní ženské kusy, tak modely pohrávající si s maskulinní formou a střihem. Oblečení je možno zakoupit v showroomu značky na Letné, ve Šmeralově 16 na Praze 7.

foto: Michaela Dzurná