Začal Prague Design Week 2018

22.05.2018

Letošní ročník Prague Design Weeku návštěvníky láká na přehlídku tvorby více jak 80 umělců, designérů, kreativců i studentů do unikátního prostoru Kampus Hybernská. V pořadí již pátý ročník začal včera, tedy v pondělí 21. května a potrvá celý týden. Ve dvou patrech návštěvníky čekají nejen nové produkty či celé kolekce, ale také možnost nahlédnout na proces tvorby s ukázkami výrobních postupů. Samotnou výstavu pak doplní workshopy, každodenní přednášky, Design Kino a prezentace vybraných designérů ve výlohách Pasáže českého designu.

Mezi vystavovateli se letos představí například designérka Jana Hejdová se svou kolekcí závěsných i stolních svítidel vyrobených starou řemeslnou technikou, Drum Barrel Furniture s nábytkem vyráběným ze starých plechových sudů, umělecká sklářka Andrea Stašková, zahradník Ferdinand Leffler a jeho dřevěné lavice, značka surových šperků Siloe Jewelry, Nábytek z vraků lodí, nebo značka dřevěných erotických pomůcek Wood.u.

Své zastoupení na Prague Design Weeku budou mít i vybrané umělecké a designérské školy jako Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze, na design zaměřené ateliéry Fakulty architektury na ČVUT v Praze či Technická univerzita v Liberci a mnoho dalších.

"I letos nabídneme výběr tvůrců, kteří nás za poslední rok nejvíce zaujali jak svou tvorbou, tak přístupem a nápady. Návštěvníkům nabídneme od každého něco - nábytek, svítidla, produktový design, studentské koncepty, módu i šperky," říká zakladatel a organizátor akce Ondřej Krynek. "Naše vize zůstává od začátku stejná - chceme designu vrátit původní lesk. Ukázat jej jako kreativní disciplínu, množství práce a umu nutných k výsledku, který je veřejnosti předložen," dodává.

I z toho důvodu každý z vystavovatelů poodhalí návštěvníkům proces tvorby, který se za jeho výtvorem skrývá. Z některých expozic se tak na týden stanou malé dílny, kde bude možné pozorovat designéry při práci. "Návštěvníci si tu můžou sami vyzkoušet, jak se vyrábí například dřevěná hračka nebo třeba blok z použitého papíru," doplňuje Krynek

Prostory Kampusu Hybernská 4 na Praze 1 se tak zaplní materiály, nástroji, polotovary nebo dokonce celými dílnami designérů, kteří zde budou tvořit své produkty v reálném čase. Akce bude stejně jako minulý rok prodejní. Vstupné na celý týden činí 150 Kč, snížené pak 100 Kč a otevřeno je od po - pá od 12 - 21 hodin, v sobotu od 10 - 21 hodin a v neděli od 10 - 19 hodin. Více informací získáte na webu www.praguedesignweek.cz.