Začal šestý ročník Prague Design Weeku

15.04.2019

Dnes, tedy v pondělí 15. dubna v dopoledních hodinách odstartoval již šestý ročník Prague Design Weeku. Až do nedělní sedmé hodiny večerní tak máte možnost navštívit přehlídku tvorby umělců z tuzemska i zahraničí. Na dvou patrech historické budovy banky na nám. Republiky 7 se vám kromě úchvatného výhledu naskytne pohled pod ruce 60 vystavovatelů - designérských studií, šperkařů, módních návrhářů, umělců a studentů vysokých škol. V expozicích tu představí nejen svou aktuální tvorbu, ale i proces vzniku svých děl. Součástí programu budou i workshopy s vystavovateli, doprovodné přednášky či oblíbené Design Kino.

"Kromě hlavní výstavy bude letos nabitý také doprovodný program, v rámci přednášek budou našimi hosty třeba architekt Petr Janda, který má na svědomí podobu Pražské náplavky i další projekty pro hlavní město, Michal Roman z projektu Nahá vesnice, který se zaměřuje na rekultivaci venkova nebo Štěpán Bärtl z CAMPu s přednáškou o rozvoji Prahy," jmenuje Ondřej Krynek, organizátor Prague Design Week.

Nedílnou součástí přehlídky se opět stanou workshopy s vystavovateli, například modelování s uměleckým betonářstvím Aspoň Tohle, stříbření skla s Annou Jožovou z UMPRUM nebo práce s přirozeně uschlým dřevem se značkou Enjoy Timber. Značka Leathery bude mít po celý týden otevřený workshop výroby kožených doplňků, kde si  můžete vyrobit vlastní klíčenku či peněženku. Během workshopu s Ateliérem Haškovec si zase zkusíte ražbu do kartonu pomocí prvorepublikového stroje. O víkendu pak bude otevřen workshop s Lelí's Cupcakes zaměřený na výrobu a zdobení dortíků.

Výstava je prodejní, nabízené produkty si tedy budete moct rovnou i zakoupit nebo si  je objednat u vystavovatelů. Konkrétně se jedná o šperky, módu, bytové doplňky i nábytek. Rodiny s dětmi pak mohou využít nehlídaný dětský koutek v podobě originálně ručně vymalované místnosti se skákacím panákem i zdí na kreslení. Gastronomický zážitek nabídne pop-up kavárna Famagusta s originálními cupcaky, nanuky a dalšími čerstvými pokrmy. 

Více informací, seznam vystavovatelů i podrobnosti k programu se dozvíte na webu www.praguedesignweek.cz.