Začíná již patnáctý ročník letní školy umění ArtCamp

08.07.2019

Od dnešního dne, tedy od pondělí 8. července, se bude na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni konat již patnáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků do kurzů v různých oborech umění a designu pod vedením významných tuzemských i zahraničních umělců. Nabídka zahrnuje kurzy vhodné pro začátečníky i pokročilé, kurzy pro budoucí studenty uměleckých oborů, kurzy pro studenty stávající, pro zralé umělce anebo zájemce o umění. Jsou zde také přípravné kurzy k přijímacímu řízení ke studiu na vysokých uměleckých školách. Letošní nabídka představuje přes tři desítky kurzů.

"Čeká nás jubilejní patnáctý ročník letní školy ArtCamp, který opět umožní účastníkům strávit až tři týdny ve společnosti renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí - hosté letní školy tentokrát přijedou z Kanady, Japonska, Taiwanu, Iránu, Polska a Velké Británie," říká děkan pořádající fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, zakladatel a umělecký ředitel letní školy ArtCamp Josef Mištera.

"V letošním roce pokračujeme v novinkách, které úspěšně předvedl loňský ročník. V rámci pohybových kurzů si mohou účastníci vedle současného tance vyzkoušet i různé disciplíny stále populárnějšího nového cirkusu. Příznivcům fashion designu nabízíme kurz zaměřený na tvorbu módních doplňků a filmoví fanoušci budou moci opět nahlédnout do zákulisí vzniku science-fiction návrhů pro film. Novinkou letošního ročníku jsou kurzy digitální clay animace, technologie designu modelingu a komiks / manga. Letos poprvé pořádá fakulta tři kurzy v Praze v prostoru DOX+", prozrazuje dále Mištera.

Tentokrát do Plzně přijede na tři sta osmdesát účastníků z různých koutů České republiky a Slovenska, ale také z Japonska, Číny, Taiwanu, Německa, Ruska či Ukrajiny. Nejvíce zaplněné budou přípravné kurzy, jako je ilustrace, design, figurální kresba anebo animovaný film, design módních doplňků, malba anebo design interiéru.

Jako vždy bude pro účastníky letní školy připraven i doprovodný program. Doprovodné aktivity letní školy budou jako vždy otevřeny i široké veřejnosti, zájemci o umění mohou navštívit pravidelné výstavy prací vzniklých v kurzech, které se uskuteční na fakultě každý pátek, tedy poslední den kurzu od 14 hodin. Zajímavé jistě budou přednášky a prezentace hostujících umělců či zahajovací koncert letních škol, který se uskuteční 11. července od 19 hodin před budovou Univerzitní knihovny v areálu kampusu. Závěrečný koncert letních škol se bude konat před budovou FDULS ve čtvrtek 25. července od 19 hodin.