Začíná jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week

16.03.2018

Fanoušci kvalitní lokální módy se dočkali. Dnes večer totiž začíná Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V 19 hodin ho odstartuje Opening coctail by Maison Francis Kukrdjian & Soho. V sobotu ve 13 hodin začíná přehlídkový maratón, který započnou studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM a Lukáš Krnáč. Nadcházející jarní edice MBPFW, která představí nejlepší kolekce na sezónu podzim/zima 2018, se bude konat až do 23. března. Její součástí budou také významní mezinárodní hosté, profesionální týmy a nová TV instalace. A na koho že se můžeme těšit?

Novináři, fotografové, média

Adam Katz Sinding, Le 21ème - renomovaný americký streetstylový fotograf, který se do Prahy pravidelně vrací, aby dokumentoval, jak se obléká publikum fashion weeku, se zúčastní i nadcházející edice MBPFW. Katz Sinding pravidelně publikuje pod svým pseudonymem Le 21ème například na předním streetstylovém webu Highsnobiety. Tentokrát v Praze Katz Sinding představí svou knižní monografii. Stane se tak v sobotu 17. 3. v concept storu The Room by Basmatee.

Alberto Calabrese, Vogue Italia - na tvorbu našich návrhářů se poprvé přijede podívat přispěvatel italské edice ikonického módního magazínu Vogue. Alberto Calabrese se dlouhodobě věnuje objevování módních talentů, je spoluautorem přílohy Vogue Talents a publikuje také v italských edicích časopisů L'Officiel a L'Officiel Homme.

Ben Awin a Joanna Fu, Hypebeast - fotograf a redaktorka jednoho z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, magazínu Hypebeast, jehož instagramový účet sleduje 5,5 milionu odběratelů. Joanna Fu je redaktorkou hongkongské edice Hypebeast a zaměřuje se na módní témata, streetstyle, umění a design. Britský fotograf Ben Awin se věnuje módní fotografii (například kampaně britské značky Lazy Oaf), streetstylu a portrétům umělců současné hudební scény.

Florin Fratica - berlínský fotograf, který dokumentoval fashion weeky v Berlíně, Londýně, Miláně a Paříži a věnoval se také streetstylovým fotografiím na módních událostech v Lisabonu, Athénách, Madridu či Tokiu, a současně majitel Photom studia, se na pražském fashion weeku objeví podruhé.

Guillaume Roujas - již na svou sedmou sezónu se do Prahy vrací profesionální přehlídkový fotograf Guillaume Roujas. Roujas bude opět oficiálním fotografem všech přehlídek. Jeho snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.

Nákupčí

Martin Premuzic - přijede také majitel a kreativní ředitel jednoho z prvních evropských concept storů, berlínského Temporary Showroom. Temporary Showroom je respektovanou autoritou, která v berlínské Mitte představuje svůj kurátorský výběr avantgardní módy již více než 10 let. Do Prahy se vrací už počtvrté, aby sledovali vývoj mladých českých talentů, které je zaujali při minulých návštěvách.

Tomi Paull - pro nové objevy do své kolekce se do Prahy už popáté vrátí majitel pařížského showroomu Other/Wise. Paull strategicky sleduje vývoj na české módní scéně a již několik sezón spolupracuje se značkou LAFORMELA.

Speciální hosté

Rachid Naas se téměř dvacet let pohybuje ve světě módy a fotografie v rolích produkčního, nákupčího, kurátora a specialisty na vizuální komunikaci. Jako nezávislý odborník spolupracuje s mezinárodními reklamními agenturami, značkami, módními návrháři, fotografy, časopisy i kulturními událostmi. Mezi jeho zákazníky patří například značky Calvin Klein, Nike, prémiový nizozemský obchodní dům de Bijenkorf, džínová značka WE, japonské tenisky Onitsuka Tiger či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ, je členem odborné komise amsterdamského módního týdne, spoluzakladatelem Holandské módní rady a spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House - platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. Na Business Forward Foru v úterý 20. 3. povede diskuzní panel věnovaný tématu prosazení značek na zahraničních trzích.

Profesionální týmy

Douglas Make-up tým - líčení přehlídek fashion weeku exkluzivní kosmetikou Giorgio Armani Beauty zajistí nejlepší make-up artisté z parfumerií Douglas. Sehraná sestava vizážistů, která má zkušenosti z domácích módních eventů a prestižních společenských událostí, bude pracovat pod vedením Douglas National Make-up Artisty Filipa Nováka a za supervize renomované make-up artistky Hristiny Georgievské.

Kevin.Murphy - třicítku vlasových stylistů, kteří jsou týmem postaveným speciálně pro Mercedes-Benz Prague Fashion Week, povede stejně jako v minulých letech Craig Hughan, Session Master australské vlasové značky Kevin.Murphy ze studia s t o l e n. Celý česko-slovenský tým doplní vlasoví stylisté z celé Evropy, USA a Austrálie.

Nové spolupráce

Hned při vstupu do Fashion Templu v barokním interiéru Clam-Gallasova paláce vtáhne návštěvníky přehlídek do jedinečné atmosféry instalace dvanácti televizí Philips TV s kreativně zpracovaným obsahem a třístranným podsvícením obrazovek, které přenese atmosféru z obrazovek do celé místnosti. V rámci přehlídky Jana Černého se televizory stanou také součástí přehlídkového mola a propojí zážitky probíhající paralelně v několika historických sálech paláce. "Základem všeho, co ve Philips TV vytváříme, je evropský design. Ten se rodí v našem studiu v Amsterdamu, a je tak jednou ze základních hodnot naší značky. Mercedes-Benz Prague Fashion Week je úžasná akce a pro nás také skvělá příležitost být součástí události, která na jednom místě spojuje ty nejzářivější talenty. Designérská komunita se tu spolu s návštěvníky a milovníky módy podílí na dialogu nad zážitkem z výrobku, což jim umožňuje více ocenit hodnoty a filozofii tvořící základ evropského designu," říká ke spolupráci Rod White, hlavní designér Philips TV.