Začíná Prague Design Week 2017

10.04.2017

Dnešním dnem začíná již 4. ročník ikonické přehlídky Prague Design Week, který ve čtyřech podlažích Tančícího domu představí aktuální tvorbu a proces vzniku děl více než 80 tuzemských i zahraničních designérů, návrhářů, řemeslníků nebo studentů designu. Přehlídka, která potrvá až do neděle 16. dubna, zaujme netradičními interaktivními expozicemi s využitím moderních technologií, a bude věnována i "zeleným" tématům a kolekcím čerpajícím inspiraci v řemeslné výrobě. Prodejní výstavu doprovodí přednášky, kino a workshopy s autory.

Letošní ročník Prague Design Week zve milovníky designu do Tančícího domu nepřehlédnutelnými žlutými míči rozmístěnými ve veřejném prostoru či ochutnávkou z expozic svých vybraných vystavovatelů, která bude k vidění v Pasáži českého designu. V unikátních prostorách v pasáži České národní banky v ulici Na Příkopě bude k vidění například ochutnávka expozice držitele ocenění za nejlepší expozici PDW 2016 - interiérový a architektonický ateliér ZOAA, který nad letošním ročníkem Prague Design Week převzal záštitu v pozici hlavního partnera. Dále zde budou zastoupeny také ukázky módní kolekce hravé značky La femme MiMi, svítidla penocze, šperkovnice ze dřeva Fain Wood, skleněné doplňky Evans Atelier, ručně šité kožené tašky PBG, kompostovatelné sáčky na ovoce Frusack by infiberry nebo nápadité umělecké předměty ze starých vinylových desek i1art.

Prague Design Week i letos umožní svým návštěvníkům obdivovat jedinečné interaktivní a audiovizuální expozice. Chybět nebudou ale ani expozice uměleckých objektů vytištěných na 3D tiskárně. Například Jsem.studio ukáže milovníkům designu své 3D šperky a světelné objekty. K vidění bude také hned několik produktů a expozic inspirovaných řemeslnou výrobou či historickou tvorbou. Studenti ateliéru Design skla Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vystaví kolekci Redesign prezentující jejich umělecké interpretace sbírkových předmětů muzea skla v Jablonci.

Hlavní myšlenkou Prague Design Week, která se zrodila už v roce 2010, je ukázat design jako kreativní disciplínu, nikoliv jen finální produkt. Designéři a tvůrci v expozicích návštěvníkům akce poodhalují proces vzniku svých kolekcí či výrobků prostřednictvím fotografií, videí, prototypů, skic i ve svých dílnách reálně používaných materiálů a nástrojů. První ročník festivalu se konal v roce 2014 v Domě U Minuty, další dva ročníky se uskutečnily v Kafkově domě, letošní čtvrtý bude hostit Tančící dům. Tak si to nenechte ujít. Vstupné činí 150 Kč za celý týden a dostanete k němu katalog. Otevřeno je v po - čt od 12 - 21 hodin, v pá - so od 10 - 21 hodin a v neděli od 10 - 19 hodin. Seznam všech 82 vystavovatelů, detailní program na každý den i více podrobných informací o akci najdete na webu www.PragueDesignWeek.cz.