Žena jako téma právě startujícího Dyzajn marketu

24.05.2019

O nadcházejícím víkendu 25. a 26. května se můžete těšit na další letní Dyzajn market na náměstí Václava Havla v Praze. Jde o největší prodejní výstavu autorské tvorby v Čechách, která šestkrát ročně představuje přes 180 převážně českých kurátorsky vybraných tvůrců, designérů a umělců z různých odvětví, jako například šperk, móda, doplňky, hračky, papírnictví, porcelán či bytové doplňky. Na akci je vstup zdarma, bez bariér, možný s dětmi i psy. Navíc každá z edic má svou dominantu, kterou budou protentokrát módní přehlídky.

Specialitou Dyzajn marketu Léto bude 14 módních přehlídek značek zaměřujících se na oblečení a doplňky. Designové kousky předvede dvanáct žen čtyř generací, ve věku 17 až 72 let. "Chceme ukázat, že na Dyzajn marketu pořídí oblečení i doplňky ženy různých věků i tvarů, a tím prezentovat, že se u nás najdou nejen značky, které šijí kvalitně a originálně, ale zároveň i nositelnou módu," doplňuje Olga Velíšková, hlavní organizátorka Dyzajn marketu.

Módní přehlídky představí těchto devět českých oděvních značek: Black Mountain, DAYA, Krapa, TATE, Fraise, Olestars by Kristina Petkovic, My Fleur, eh sisters a natyris. Prezentovat se budou ale i dvě návrhářky ze Slovenska, a sice imani a RIVICA. Módní doplňky budou zastoupeny ručně tkanými šálami a kabelkami od značky anniné, šperky od ko-ra-le, batohy a taškami Jo.bag, které skvěle vyniknou na minimalistických oděvech Mikela da Luka doplněných obuví české značky Bohempia. Každý tvůrce představí šest modelů v ucelených kolekcích. 

Součástí největší venkovní designérské události v Čechách je vždy i kreativní dětský koutek otevřený po celou dobu konání, tedy od 10 - 19 hodin, výběr skvělého jídla a pití, koncerty a divadelní představení. Akce je určena pro každého, kdo oceňuje originalitu, kvalitu a lokální tvorbu stejně jako třeba místní farmaření. Na své si přijdou hlavně ženy všech věkových kategorií, ale i rodiny s dětmi, senioři nebo lidé žijící single, zkrátka každý, kdo se rád pohybuje, nakupuje a inspiruje se v kreativní atmosféře, fandí slow fashion či podporuje udržitelnost.

Více o jednotlivých značkách a programu se dozvíte na webu www.dyzajnmarket.com.