Zlín ožívá Zlin Design Weekem

21.04.2017

OMEZENÍ. To je téma třetího ročníku Zlin Design Weeku, který od pátku 21. dubna po dobu jednoho týdne oživí ulice baťovského Zlína. Přinese současný design a jeho trendy, tvorbu firem a designérů z Česka i ze zahraničí, nebo možná něco úplně nového a neobvyklého. Organizátoři letos chtějí ukázat, že omezení musíme v oborech designu a marketingu brát pozitivně, je odrazem, impulsem a posunem v tvorbě věcí.

Omezení je totiž spousta. V normálním životě i v designu. Omezení je všechno a zároveň to nemusí být nic. Záleží na každém, jak s ním nakládá, jak se s ním vypořádá, a co si z něho bere. Vy však uvidíte ta pozitivní omezení, která se v designu vyskytují. Při návštěvě Zlína se tak můžete těšit na všudypřítomný design, který budete potkávat v ulicích města, na výstavách pod otevřeným nebem i v uzavřených galeriích. Díla designérů tak můžete vidět na Zlínském zámku, na náměstí Míru nebo v parku Komenského, také v univerzitní Aule nebo třeba v Kongresovém centru.

Součástí Zlin Design Weeku je již tradičně i Konference design & marketing, která se také ponese v duchu tématu OMEZENÍ. Bude se zabývat překážkami na poli designu, lidským omezením i omezením díky různým faktorům. Řečníci také prozradí, jak s omezením jako takovým pracovat. Na konci celého Zlin Design Weeku proběhne vyhlášení výsledků soutěže Best in Design na slavnostním galavečeru, který se uskuteční v Kongresovém centru. Již osmý ročník této mezinárodní soutěže pro všechny mladé designéry, dříve známé jako Talent designu, navíc přináší možnost získat 10 000 € a stáž!

Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, který již třetím rokem znamená nejen večírky a navazování nových kontaktů, ale také workshopy, na kterých můžete získat praktické znalosti z oboru i mimo něj.

Za Zlín Design Weekem stojí studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, proto událost neomezují jen na obor designu, ale propojují jej i s marketingem. Nejenže tím navazují na obory, které je na zlínské univerzitě možno studovat, ale odlišují ji tím i od jiných design weeků v Česku. Tak je přijďte podpořit. Pro více informací sledujte web Zlin Design Week.