Značka K.BANA předvede kolekci 2. Šance během SLOU Days

11.05.2018

Módní přehlídka značky K.BANA, která pracuje se 100 % českým lnem, se uskuteční v pátek 15. června od 20 hodin v OD Kotva. Během toho představí kolekci oblečení, která pomáhá. Z každého prodaného kusu oděvu totiž nový majitel zaplatí hodinu Kundalini jógy těm, kteří to potřebují.

Neprodané kusy oblečení značky K.BANA nelze totiž koupit za sníženou cenu, místo slev jim autorka Kateřina Černá dává další, druhou šanci. Jak to funguje? "Z neprodaného oblečení vznikají nové modely, originální a neopakovatelné, většinou v jednom jedinném kusu. Využívám proces upcyklace, kdy pracuji s kusem oblečení jako celkem, měním jeho vzhled anebo jej kombinuji s jinými. Zkrátka vdechuji původnímu oblečení nový život", vysvětluje Kateřina Černá, o čem projekt 2. Šance vlastně je.

Startuje tím nový koncept prodeje, reagující na masivní slevy a snižování hodnoty výrobku a tím i hodnoty práce. Upozorňuje na to, že každý zaměstnanec, na jakémkoliv místě výrobního řetězce, chce být za svou práci plnohodnotně oceněn. Stejně tak samotnému produktu náleží jeho vlastní hodnota, která by měla zůstat zachována. Narušuje se tím proces, který je v současné době naprosto zakořeněn v prodejních strategiích řetězců i malých značek a je také očekáván zákazníkem.

Projekt 2. Šance podporuje nejen trend upcyklace oblečení a proces nesnižování jeho hodnoty, ale přesahuje také do oblasti sociální podpory. Začíná s klienty nemocnice v Bohnicích, kteří procházejí poslední fází léčby a připravují se na návrat do společnosti. Tito lidé často procházejí strachem, obavami, nízkým sebevědomím. Hodiny jógy podpoří jejich odvahu, sílu, sebevědomí a vitalitu k novému kroku v jejich životě, podpoří jejich osobní druhou šanci.

"To, že terapie cvičením Kundalini jógy u osob v náročném psychickém stavu funguje, vím ze zkušeností v Londýně, kde jsem pracovala pro Healing Art Centrum jako dobrovolník. Právě tento druh jógy, který dokáže velmi rychle, ale zároveň jemně pracovat s daným problémem jedince, byl doplňujícím typem léčby v psychiatrické nemocnici, kam Healing Art Centrum externě docházelo. V zahraničí je takováto spolupráce s lékaři a učiteli jógy zcela běžná," vysvětluje Kateřina.

Módní přehlídka, která se uskuteční v pátek 15. června od 20 hodin v OD Kotva během SLOU Days,  představí nejen samotné modely, ale také jógu a její význam v současné společnosti. Také proto projekt podpořila nadace YogaHelp herečky a jogínky Petry Špindlerové a Václava Němečka, jež se zaměřuje na pomoc lidem v nejrůznějších životních situacích právě prostřednictvím jógy. Samotná Petra Špindlerová spolu s hereckými kolegyněmi Milenou Steinmasslovou, Markétou Plánkovou, Alenou Štréblovou a Romanou Goščíkovou a mužskými protějšky Vojtěchem Hájkem, Alexandrem Minajevem a bývalým fotbalovým reprezentantem Václavem Němečkem převezmou roli modelek a modelů a upcyklovanou kolekci K.BANA osobně představí. Péči o modelky převezme organická kosmetika OWAY (Organic Way), která také věnuje 10 % z každého prodaného kusu řady Beauty projektu 2. Šance.

K.BANA se řadí mezi značky podporující slow fashion neboli udržitelnou módu. Vše, co navrhuje a vyrábí, vzniká z českého 100 % lnu, přírodního materiálu, který pro svůj růst nepotřebuje žádná hnojiva a je plně recyklovatelný. Podporuje lokální výrobu a dodavatele. Oblečení vzniká přímo v malé dílně v Praze, v srdci Evropy. Značku K.BANA najdete na adrese Hálkova 13 na Praze 2.