Značka ma re-ams se představuje

15.10.2018

Nečekané materiály, smyslnost, kult těla i dekadence. Síla, kvalita, vytříbenost i výrazné barvy v geometrických vzorech. To je label ma re-ams úspěšné české návrhářky, umělkyně i vysoce oceňované technické designérky Marie Rejfové. Značku založila již v roce 2015 v Amsterdamu, nyní ji představuje i českému publiku.

Marie představuje své vlastní, na míru dělané vypalované vzory, kdy synonymem jejích kolekcí je sofistikovanost za použití exkluzivních látek a precizních, dokonalých střihů. Jejím krédo zní: "Sebevědomí je ten nejlepší outfit. Noste ho. Osvojte si ho."

Nejnovější kolekce WA 2018 zkoumá vztah mezi východní střídmostí a západní hojností, přičemž kloubí sebevědomou femme fatale se skromnou a nedokonalou krásou. Jednotlivé kousky oděvů jsou navíc snadno kombinovatelné pro vysoce elegantní i neformální look.

Protože jedna z klíčových hodnot ma re-ams je závazek používat udržitelné materiály, bylo 75 % kolekce vyrobeno z recyklovaných a bio materiálů, přičemž designérka plánuje v blízké budoucnosti vyrábět své kolekce ze 100 % recyklovaných materiálů. Vzhledem ke své zainteresovanosti v ochraně životního prostředí je Marie také členkou projektu na vyčištění oceánů The Ocean Cleanup a část svých příjmů této nadaci pravidelně věnuje.

Marie Rejfová, narozená v roce 1979 v Jičíně, je absolventkou oboru kostýmní výtvarnictví na DAMU, bakalářská studia ale absolvovala na umělecké škole v Amsterdamu. Vlastní značku se zaměřením na vysokou módu vede od roku 2015, po velmi úspěšných spolupracích na designu, vzorech a technologiích se značkami jako Viktor & Rolf, Denham the Jeanmaker, Tigerhill, Puma Black Label či Zoe Karssen. Je supervizorkou brandu MaxMara. Jako designérka spolupracovala též s kultovní značkou Oilily či s Národním baletem Amsterdam. Je držitelkou významných ocenění, například Award Design Lingerie 2004, Award for Best Sport Inspired Wedding Dress na výstavě "Ja, ik Will" Museum Art Pavilion Nieuwe Roden 2005 či ceny Munich Design Award z roku 2005.