Lay Sedláková

"I Am A Fashion Designer Specialized In Delicate Feminine Clothing With Subtle Hints Of Seduction."

Lay Sedláková je slovenská návrhářka patřící k mladé generaci módních designérů působících v České republice. Pochází z Bratislavy, kde studovala Střední školu umění a designu. Následně v ateliéru Módní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze získala roku 2004 magisterský titul. Zkušenosti sbírala na École Supérieure des Arts Appliqués Duperré v Paříži a současně také díky pracovní stáži u Maxime Simoens a Yiqing Yin při tvorbě jejich haute couture kolekcí.

Aktuální projekt designérky nese název Flower Embroidery Atelier. Zaměřuje se na ruční práci, bohatou výšivku a její aplikování na oděv pro speciální příležitosti, který je šitý na míru pro konkrétního klienta. Lay tak znovuobjevuje krásy delikátní ruční práce, která má konstantní hodnotu, a unikátnost oděvu vytvořeného pro zákazníka v kontextu jeho stylu, vkusu a požadavků.

Lay je designérka se silnou vizí a smyslem pro vizuální komunikaci také v komerční sféře. S respektem k řemeslu a se zájmem o nové technologie přistupuje k designu oděvu jako k neoddělitelné součásti nynější společnosti. Tyto schopnosti uplatňuje jako designérka dámské kolekce pro módní značku Pietro Filipi. Krátce po začlenění do týmu designérů začala navrhovat i kompletní kolekci bižuterie a šperků. Ty se tak staly další částí jejího portfolia a v navrhování šperku jako externí designér pro Pietro Filipi pokračuje dodnes.

Lay na sebe výrazněji upozornila již při studiích kolekcemi s názvem Whatta Luscious nebo The Moment of Weakness a The Moment of Strenght, které prezentovala během pražských fashion weeků. Nedílnou součást pro ni představuje i grafický design, kterým doprovází každou svou prezentaci. Design oděvu Lay dává prostor pro fotografování a vytváření identity vlastní značky. Lay je komplexní návrhářka s velkým důrazem na detail a její vizuální styl je patrný napříč celou její tvorbou.

Telefon: 774 979 612

E-mail: lay.sedlakova@gmail.com

Web: www.laysedlakova.com

Instagram: www.instagram.com/laysedlakova

Facebook: www.facebook.com/laysedlakova

LinkedIn: www.linkedin.com/in/laysedlakova