Libor Komosný

"Snažím se o dodržení slušivosti oděvu pro každou ženu a podtrhnutí jejího charakteru tak, aby nebyla zastíněná její osobitost." 

Libor Komosný studoval na Střední odborné škole oděvní ve Strážnici, bakalářský titul získal na Technické univerzitě v Liberci, magisterský titul na Vysoké škole výtvarného umění v Bratislavě a zde také dosáhl na doktorát z oděvního designu. Zaměřuje se na autorskou tvorbu i na zakázkové zhotovení oděvů, zabývá se také módním stylingem. Patří k výrazným talentům československé módní scény. 

Libor se při navrhování oděvů vždy opírá o určitý technologický postup. Je pro něj charakteristický důmyslný střih s detaily, výrazné prvky a kvalitní zpracování. Jeho oděvy jsou stylově čisté s omezenou škálou barev. Důraz klade na siluetu a vnímá tvarosloví ženského těla. Ženu považuje za jedinečnou osobnost, staví ji do různých rolí a hraje si s její identitou, což se stalo typickým prvkem jeho tvorby. 

Kolekce Libora Komosného byly prezentovány například v New Yorku, Frankfurtu, Londýně, Lodži, Tallinu, Budapešti, Frankfurtu a ve Vídni. Účastní se významných událostí z oboru, jako jsou fashion weeky, veletrh Styl a Kabo nebo Designblok. V roce 2012 byl nominován na cenu Czech Grand Design v kategorii Oděvní designér roku. 

Telefon: 728 038 976

E-mail: liborkomosny@seznam.cz

Web: www.liborkomosny.com