Lukáš Kimlička

"Neumím si představit, že bych se věnoval pouze navrhování, to by mě nenaplňovalo." 

Lukáš Kimlička je mladý multitalentovaný umělec. Vystudoval Průmyslovou školu oděvní v Trenčíně, kde se zaměřoval na navrhování a modelování oděvů. Následovala Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě. Lukáš je velmi všestranný, kromě módního designu se věnuje také stylingu, je úspěšným make-up artistou, fotografem a módním redaktorem. To z něj dělá jednu z nejvýraznějších osobností československé módní scény. 

Do povědomí veřejnosti se Lukáš dostává především díky kolekcím, ve kterých střídá syté barvy s neutrálními tóny. V roce 2004, tedy ve svých devatenácti letech, se stal nejmladším vítězem soutěže Top Styl Designer na brněnském veletrhu Styl a Kabo, navíc jako vůbec první návrhář nepocházející z České republiky. To přineslo výrazný zlom v jeho kariéře. 

Zaměřuje se jak na navrhování dámských, tak i pánských oděvů. Tvoří převážně na zakázku, oblíbené jsou společenské a svatební šaty z jeho dílny. Kolekce si fotí sám, protože jedině tak dokáže vytvořit dokonalý celek podle svých představ. Modely předváděl na přehlídkách v New Yorku, Londýně, Lisabonu, Vídni, Praze i Bratislavě. 

E-mail: kimlicka.lukas@gmail.com 

Web: zde