Marcela Křížová

"Tvořím pro sebevědomé a silné ženy, které mají rády zajímavě řešené oděvy, oceňují variabilitu, originalitu, to vše v duchu minimalismu."

Mladá módní designérka Marcela Křížová vystudovala Střední školu umění a designu v Brně. Poté pokračovala ve studiích Módní tvorby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a Designu oděvu na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze, kde v roce 2014 promovala. Ještě během studií odjela sbírat zkušenosti na stáž do Itálie.

Marcela Křížová tvoří módu pod svým jménem a současně pracuje jako stylistka a Shop Manager v butiku La Gallery Novesta. Zde svým působením podporuje další české designéry, a také se podílí na celkovém vzhledu prodejny.

Ve své tvorbě pracuje s čistými liniemi, klade důraz na detail a kvalitní materiály. Preferuje severský styl, jednoduchost, pohodlnost a variabilitu. Dlouhodobě pracuje s myšlenkou vystavění osobitého a nadčasového šatníku pro dnešní ženu a s tzv. pravidlem "5 piece french wardrobe," který je založený na principu, že si během jedné sezóny člověk může pořídit pouze pět kusů oděvu.

Telefon: 774 834 286

E-mail: krizovamarcela@gmail.com

Web: krizovamarcela0.wix.com/marcelakrizova