Markéta Richterová

"Šperk mě fascinuje, protože nemá žádné hranice. Je to malá socha s velkým významem. Probouzí emoce, city a příběhy."  

Šperkařka Markéta Richterová vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě. Ve studiích pokračovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde v roce 2006 promovala. Je věčnou experimentátorkou s materiály a novými technologiemi. V současné době také navrhuje 3D tištěné šperky spolu s designérem Zbyňkem Krulichem pod značkou Blueberries. 

Markéta se při své tvorbě inspiruje především organickými a anorganickými strukturami. Ty, díky experimentům s materiálem, transformuje do přesvědčivých hi-tech výsledků. Mezi její oblíbené materiály patří například perspex, stříbro, nerezová ocel nebo karbon. Náramky z uhlíkových vláken organických tvarů jsou pro Markétu již typické. Lze je nosit celý den právě díky tomu, že jde o jeden z nejpevnějších a nejlehčích materiálů na světě. 

Šperky z dílny Markéty Richterové působí futuristickým a průmyslovým dojmem, spojuje je jednoduchost, čistota tvaru a precizní vlastnoruční zpracování. Za svou karbonovou kolekci návrhářka získala Cenu šéfredaktorů Designbloku 2009 a v roce 2013 se stala druhou nejlepší designérkou šperku na cenách Czech Grand Design. Pravidelně se účastní módních akcí jako je designSUPERMARKET a Designblok. 

E-mail: marketarichter@gmail.com, info@blueberries.cz

Web: www.marketarichter.net, www.blueberries.cz