Michaela Gorcová

"Praktikuji tai chi. Při tréninku se pohybuji v kruzích, polokruzích, vlnách a spirálách. Jeden pohyb plynule navazuje na druhý, stejně tak jako moje šperky. Oboje zahrnuje koncentraci a meditaci." 

Michaela Gorcová se věnuje šperkařině již od roku 1996, kdy byla přijata na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze do ateliéru Kov a šperk. Tvoří nenápadné a křehké šperky inspirované převážně přírodou, kterou pozorovala, když vyrůstala na venkově. Po zakončení studií v roce 2003 pracovala jako kreativní návrhář pro společnost nabízející umělecké zpracování kovů, ve zlatnickém ateliéru, také se věnovala interiérovému designu a působila jako pedagog vědy a techniky na VOŠ, než našla svůj styl a začala se orientovat na šperk. V současné době občas pracuje také pro filmový průmysl. 

V její tvorbě jsou zásadní dvě kolekce, na kterých paralelně pracuje a rozvíjí je. Jedná se o kolekci Naturalia, která je inspirovaná přírodou, konkrétně křídly, listy, květy, a druhá s názvem Pružiny vycházející z inspirace industrialismem. Tyto kolekce jsou mezi sebou v určitém napětí a umožňují autorce další kreativní hledání a nacházení nových souvislostí mezi jemnými strukturami přírody a moderními technologiemi. Michaela pracuje například s barevným titanem, nerezem nebo pružinkami, které pozlacuje. 

Adresa ateliéru Back Yard: V Jirchářích 8, Praha 1, 110 00

Telefon: 777 638 111

E-mail: info@michaelagorcova.cz 

Web: www.michaelagorcova.cz