Mirka Horká

"Sako je pro mě nejdokonalejším prvkem v odívání. Tím nejlepším sakem je pro mě tedy každé pánské sako, které dobře padne."

Mirka Horká je mladá módní návrhářka, která vystudovala Fakultu multimédií na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době žije a tvoří v Praze. Za svou kariéru už stihla nasbírat spoustu ocenění. Zaujala například na přehlídkách Shooting Fashion Stars, Dreft Fashion Weeku, Designbloku nebo Prague Fashion Weekendu, kde v roce 2013 předvedla kolekci s názvem He Frozen. Tvořilo ji osmnáct pánských modelů odrážejících vztah člověka k městu. Kolekci vévodily jednoduché linie a díky netradičním materiálům, které použila - kvalitnímu lnu a pohledovému betonu - se zapsala do povědomí české veřejnosti.

Mirka se ve své tvorbě zaměřuje na pánské kolekce pod značkou, která jednoduše nese její jméno Mirka Horka. V září 2014 otevřela vlastní showroom a krejčovskou dílnu, kde upravuje oděvy na míru. U této příležitosti také připravila několik dámských modelů, avšak s typickým rukopisem pánské návrhářky. Je Top Styl Designérkou roku 2011 a vítězkou soutěže New Fashion Contest 2012.

Adresa showroomu: Korunní 21, Praha 2, 120 00

Telefon: 776 086 341

E-mail: mirkahorka@gmail.com

Web: zde