Mirka Talavašková

"Preferuji střídmou eleganci v luxusním materiálu."

Mirka Talavašková patří k předním českým módním návrhářkám. Její výtvarný pohled na svět zpočátku formoval maminčin krejčovský salón, později studium na prestižních oborových školách. Absolvovala obor Módní tvorba na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, neocenitelné zkušenosti získala na École supérieure des Arts Appliqués Duperré v Paříži. Praxe v Atelier du Sartel i nahlédnutí pod pokličku života města módy dodaly její práci evropský rozměr.

Mirčiným krédem je vytvořit každý kousek oděvu tak, aby přinášel majitelce možnost kombinování s dalšími oděvy z šatníku a s nejrůznějšími doplňky, jako jsou kabelky, obuv, pásky nebo šperky. Jejím cílem je dát ženě svobodu v rozhodování, jistotu kvality a oděv vyzdvihující osobnost.

Mirka Talavašková je držitelkou několika ocenění, mezi které patří například Top Styl Designer roku 2008 a 2009. Byla také nominována na cenu Czech Grand Design 2008. Pravidelně se účastní významných módních událostí. V současnosti je hlavní designérkou luxusního krejčovství DELOR.

Adresa ateliéru: Rychnov nad Kněžnou; Praha

Otevírací doba: dle dohody

Telefon: 604 265 260

E-mail: mirka.talavaskova@gmail.com

Web: www.mirkatalavaskova.cz