Monika Krobová

"Líbí se mi jednoduchá a spontánní cesta k návrhům." 

Monika Krobová je mladá a talentovaná módní designérka. Vystudovala Návrhářství a modelářství oděvu na Střední umělecké škole textilních řemesel a Design oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvovala také pracovní stáž u Radany a Pavla Ivančicových tvořících pod značkou Muset Fashion Design. Od roku 2014 pracuje jako modelářka střihů a manažerka ve studiu Steven Tai v Londýně. 

Monika v kolekcích nerozlišuje sezóny, kombinuje například len s vlnou, dva naprosto sezónně rozdílné materiály. V kolekcích tak na prvním místě neřeší funkčnost. Jedná se spíše o výtvarné počiny, díky kterým se přibližuje k nositelnosti. Nebaví ji preferovat ženskost a zdůrazňovat ženské tělo, vychází z práce s lidskou figurou, na kterou nahlíží jako na androgynní. S oděvem pracuje jako s tvarem, objektem a záměrně popírá proporce. 

Za svou tvorbu byla již třikrát nominována na ceny Czech Grand Design v celkem čtyřech kategoriích, nominaci získala i na Cenu šéfredaktorů Designbloku v roce 2012. Právě na Designbloku své kolekce pravidelně představuje veřejnosti. 

Telefon: 605 540 446

E-mail: hello@monikakrobova.com 

Web: www.monikakrobova.com