Obchody s módou

Toužíte po originálním módním kousku, doplňku, obuvi nebo autorském šperku? Rádi byste si je nechali zhotovit na míru? Nebo se jen chcete nechat inspirovat a nasát tvůrčí atmosféru? Nebo jste dokonce přímo módní návrhář a chcete dostat svou tvorbu blíže k zákazníkům? Níže najdete přehled lokálních concept storů, showroomů, galerií a obchodů, kde vám s tím vším pomohou.


100CLASS concept store leží v historické části Prahy poblíž náměstí Republiky. Je to místo, kterému vévodí nadčasovost a minimalismus. Najdete tu jedinečný výběr lokálních designérů doplněný o několik nezávislých evropských značek. Jejich produkce nepodléhá krátkodobým módním trendům a je v souladu s udržitelným životním stylem. Promyšlená kombinace módního designu, šperků, doplňků do ... Pokračovat ve čtení.


BACKYARD je prostor, kde se můžete setkat s designéry, šperkaři a módními návrháři. Najdete zde prodejní showroom, dílny, ateliéry, prostor pro přehlídky a prezentace nových kolekcí, navštívit můžete i zajímavé přednášky a diskuse s autory. Nechybí tu ale ani místo k posezení u dobré kávy či sklenky vína. Program BACKYARDU je... Pokračovat ve čtení.


C O U R A G E je první zlínský concept store zaměřený na české módní návrháře a designéry šperků a doplňků, podporující trvale udržitelnou módu, a originální autorské a jiné umělecké projekty. Myšlenka na C O U R A G E store klíčila v mysli zakladatelů dlouho a pokaždé po setkáních s designéry a návrháři dostávala pomalu ale jistě skutečné obrysy. Zlín vypadá pokrokově a moderně, avšak žádný concept... Pokračovat ve čtení.


Czech Labels and Friends je prostor s lokální módou a designem z Čech a Slovenska. Je to místo, ve kterém najdete více než sto značek a jmen, které ctí řemeslo, pro které je práce a tvorba radostí, a které myslí nejen na sebe, ale i na prostředí kolem. Obchod Czech Labels and Friends se snaží, aby móda byla nejen krásná, ale hlavně dobrá a férová pro všechny - designéry, výrobce, zákazníky, děti, lesy i...... Pokračovat ve čtení.


V památkově chráněném domě U Zlaté lilie v Praze vznikl unikátní prodejní showroom Debut Gallery, který je neobyčejný jak svým interiérem, tak nabízeným sortimentem. Portfolio tvoří hlavně bohatá nabídka šperků a drobných doplňků do interiéru, které najdete v první místnosti, a oblečení a obuv pro muže i ženy, nacházející se v zadní části. Galerie spolupracuje zejména s českými designéry, které... Pokračovat ve čtení.


deelive design store je jednou z největších prodejních galerií designu nejen u nás, ale ve střední Evropě vůbec. Je strategicky umístěn v objektu SmetanaQ nedaleko Karlova mostu. Tento unikátní prostor slouží k setkávání lidí, které spojuje zájem o design, umění a kulturu. deelive reprezentuje to nejlepší z českého designu. Jeho kurátoři pečlivě sledují a vybírají z mnoha inspirativních projektů českých designérů ty... Pokračovat ve čtení.


Sloganem Design Showroom je Showroom v Praze s nejlepším designem světa. Přijďte, vyzkoušejte a nakupte nábytek, svítidla, bytové doplňky, dekorace i dárky. Oděvy a šperky od lokálních i světových tvůrců můžete vybírat také online na DesignBuy.cz. Dalším počinem týmu nadšenců do módy je nejčtenější český online design magazín DesignMag.cz, založený už v roce 2008. Společnost se zkrátka... Pokračovat ve čtení.


Designum gallery se zaměřuje na prezentaci a prodej výrobků českých designérů. Těžištěm sortimentu galerie jsou produkty z porcelánu, skla a originální šperky. V Designum gallery, která sídlí v krásných prostorách kousek pod Pražským hradem, naleznete výrobky známých designérů, ale i novinky od začínajících tvůrců... Pokračovat ve čtení.


Dox by Qubus je design shop galerie DOX, Centra pro současné umění v Praze. Navštívit ho můžete i bez vstupenky do galerie, a nebo online. Byl založen v roce 2008 jako další prodejna Qubus, prvního obchodu s designovými produkty v Praze. Dox by Qubus, tvořený ve stejném duchu jako Qubus, se specializuje na současný design skla, porcelánu a šperků. Reprezentuje také módu, hračky a bytové doplňky. Najdete... Pokračovat ve čtení.


DYZAJNOFF by se dal nazvat jako obchod plný dyzajnu. Najdete zde originální módu, autorské šperky, doplňky a design od téměř stovky českých návrhářů a autorů na jednom místě. To vše přímo v centru Prahy. Stejný tým lidí stojí také za Dyzajn marketem, největší prodejní venkovní výstavou autorské tvorby v Česku, která 6× ročně představuje přes 180 převážně českých a slovenských kurátorsky vybraných tvůrců... Pokračovat ve čtení


FLEXUP DESIGN PRAGUE je galerie a obchod s designem. V autorsky upraveném prostoru, ve dvoře domu s atmosférou Starého Města, je prezentován současný český design a umění. Koncepce obchodu a galerie je založena na vybraném portfoliu autorů, které sahá od prací respektovaných umělců přes mladé studenty, až po nadějné prosazující se talenty stojící na začátku své tvorby. Design je představen nejen... Pokračovat ve čtení.


Nadčasový koncept galerie, květinového ateliéru a design shopu s významným přesahem činnosti do veřejného života - to je FOX Gallery v Praze a Hradci Královém. Design a umění dokáže překonávat mezigenerační mosty a obohacovat společenský život. Ve FOX Gallery proto představují začínající tvůrce i renomované značky z tuzemska i zahraničí. Pořádají společenské akce, módní přehlídky, vernisáže, autorská setkání... Pokračovat ve čtení.


CZECHDESIGN je nezávislá organizace, která od roku 2003 prosazuje uplatňování designu v praxi. CZECHDESIGN píše nejčtenější web o designu v ČR, pořádá soutěže, vystavuje, publikuje, prodává. Zkrátka pomáhá designérům dostávat jejich originální nápady až k zákazníkům. CZECHDESIGN také provozuje malou galerii na Novém městě pražském, kde pokaždé najdete a budete i moci zakoupit něco nového, ať už tam... Pokračovat ve čtení.


Galerie reFABRIC je uskutečněním snu majitelek. Oblast módy a stylingu je totiž jejich doménou a velkým koníčkem, který přerostl v profesi. Rády se odlišují od davu a zabývají se aktuálními trendy. S radostí proto předvádějí to nejlepší z tvorby mladé generace. Nabídku obchodu netvoří jen osobité oblečení, ale i originální oděvní doplňky v podobě tašek, kabel, batohů a peněženek, taktéž kravat a motýlků. Galerie... Pokračovat ve čtení.


Harddecore Gallery je showroomem módní značky josefinabakosova designérky Josefiny Bakošové a objektů Petra Bakoše. Dále zde najdete pečlivě vybranou nabídku českého i zahraničního designu a módy. Zakladatele dle jejich slov baví hledat a objevovat. Dávají přednost poctivému zpracování. Krása zdejších produktů není na úkor přírody. Milují krásné věci, které chtějí dopřát i ostatním. V Harddecore Gallery se... Pokračovat ve čtení.


Charaktery Design Store je mladý pražský obchod s autorským designem a doplňky, které mají svůj unikátní charakter. Založila ho skupina oceňovaných designérů a zároveň kamarádů, mezi nimi Nastassia Aleinikava, Sofya Samareva, Anna Štěpánková, Tereza Rosalie Kladošová, Karla Olšáková a Rudolf Rusňák. Každý z nich je jedinečný stejně jako jejich tvorba i zákazníci. Na pražské Letné proto společně vytvořili... Pokračovat ve čtení.


Kurator je prostor pro módu, design, dobré a krásné věci v samém centru Prahy. Místo, které se pohybuje na hraně mezi galerií a obchodem lze asi nejvýstižněji pojmenovat jako obchod s kurátorskou činností. V pravidelných časových odstupech zde představují zajímavé prodejní instalace nejen českých návrhářů, designérů a značek, které podle zakladatelů stojí za to sledovat a jejichž produkty by neměly chybět... Pokračovat ve čtení.


Kuráž je kamenný obchod a e-shop s dárky, se kterými nezapadnete. S láskou navržené, s láskou vyrobené. Poctivě od místních. Tak by se dal jednoduše vystihnout koncept obchodu, který sídlí na pražské Letné. Jeho zakladatelka, Michala Butková, zde dává šanci talentovaným místním tvůrcům se prosadit. Kuráž spolupracuje s více než devadesáti značkami a designéry, jejichž oděvy, šperky a doplňky pro ženy, ale... Pokračovat ve čtení.


Kvartýr shop & studio je prostor, který v sobě propojuje obchod a tvůrčí ateliéry hned několika českých značek z oblasti módy, šperku a květinových interiérových doplňků. Návštěvníci zde mají možnost nejen zakoupit autorská díla jednotlivých tvůrců, ale také osobně se s nimi setkat a především nahlédnout do zákulisí procesu navrhování a výroby. Kvartýr tvoří již etablovaná oděvní značka MIK Jany Pešatové... Pokračovat ve čtení.


LEEDA je etablovaná česká módní značka založená v roce 2003 v Praze. Její název byl převzat po zaniklé firmě, která působila v prostorách dnešního butiku. O deset let později se jedinou designérkou a majitelkou značky stala módní návrhářka Lucie Kutálková, která ji spoluzakládala. Dbá na kvalitní materiály, tradici řemesla, detaily, ale hlavně na to, že každý kus oděvu je vyroben v České republice. Svou tvorbu často... Pokračovat ve čtení.


Local Labels je online store a přináší to nejlepší z lokální módy. Ty, kdo za Local Labels stojí, baví dívat se na módu jinak. Uvědomovat si souvislosti a cítit odpovědnost vůči prostředí a lidem, se kterými to sdílí. Chtějí tvořit a podporovat kreativní a odpovědnou stránku módy a šatníků. Zároveň ale chtějí být součástí každodenního života. Chápou, že každý oděv a doplněk je nejlepší, když je spokojený tvůrce, výrobce i nositel... Pokračovat ve čtení.


LUV-1 je prostor otevřený v roce 2018. Naleznete zde sdílené studio AV / YRNCHE a obchod s primárním zaměřením na lokální design a téma udržitelnosti. LUV-1 nechce zůstat pouhým obchodem k příležitostným návštěvám, svým velkorysým prostředím si dává za cíl být otevřeným a příjemným místem k vernisážím, nejrůznějším kolaboracím a akcím zaměřeným na design, umění i otázky životního prostředí pro širokou... Pokračovat ve čtení.


MOLO7 je komunitní online prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama českých módních designérů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Touhou a snahou zakladatelů MOLO7 je, aby originální tvorba nezapadla pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designéry se podílejí na následování tradice... Pokračovat ve čtení.


Object concept store se soustředí na vyhledávání značek, které spojuje unikátní koncept a kvalitní zpracování. Zakladatele obchodu baví design a kosmetika, které se nevyrábí velkosériově a u kterých je znám příběh a hodnoty jejich autorů. Nabízí přírodní kosmetiku, autorské šperky a designové doplňky, které umí být současně krásné a ekologicky udržitelné. Svět módního a kosmetického průmyslu přináší spoustu... Pokračovat ve čtení.


Showroom. je kolaborativní projekt, ateliér a obchod v jednom. V unikátních architektonických prostorách v centru hlavního města si najdou své milovníci módy, které oslovuje kvalita a čistý design. Showroom. je projekt spojující sedm designérů z různých módních odvětví, jejichž tvorba se doplňuje a v Showroomu. nejen vystavuje a prodává, ale také vzniká. Showroom. značky vás tedy dohromady obléknou od... Pokračovat ve čtení.


TY IDENTITY je unikátní concept store s prodejní platformou pro vybrané designéry, návrháře, grafiky a autory originální současné tvorby různých identit, kde si přijdou na své ženy, muži i děti. Jedná se zároveň o místo komorního charakteru pro setkávání s autory z různých tvůrčích oblastí formou workshopů, přednášek, diskuzí a autorských čtení. Nabízí to nejlepší od lokálních tvůrců s ohledem na životní prostředí... Pokračovat ve čtení.


Vidda fashion and living concept store, to je vize prodejního místa jako platformy pro komunikaci s designéry, umělci, obchodníky i koncovými zákazníky. Tento prostor, dříve známý pod jménem La Gallery Novesta, vznikl v květnu 2012 na podporu českého a slovenského designu a návrhářství. Galerie poskytuje prostor návrhářům, kteří nemají vlastní prodejní místo. V expozici je tak zastoupen současný design... Pokračovat ve čtení.