Patrick Poppet

"Neděláme kabelky, tvoříme poppetky."

Vítejte u #patrickpoppet, značky prémiových kožených poppetek (rozumějte kabelek) a doplňků designérky Lucie Kalousové. Na začátku byl zdlouhavý proces vývoje prototypů a ladění těch nejmenších detailů, aby na podzim 2019 spatřila světlo módního světa první kolekce s názvem Black Diamond Collection, inspirovaná černým diamantem. Limitovaná kolekce Summer Edition rozzářila léto 2020. Na podzim téhož roku pak byla uvedena variabilní 3x3 Collection, která se přizpůsobí potřebám nositelky. Všechny tyto kolekce můžete objevovat zde.

Na jaře 2021 jsme s nadšením představili novou spolupráci a nový projekt - ambasadorkou značky se exkluzivně stala Tereza Franc, 1. česká Madame Cognac & Champagne. Při této příležitosti Lucie uvedla své autorské obrazy s plíšky od šampaňských nebo se zbytky usní, na jejichž tvorbu načerpala inspiraci během života v Lucembursku. Úspěšná spolupráce pokračuje i na podzim téhož roku uvedením kolekce triček s tématikou šampaňského a kabelek.

V Patrick Poppet pracujeme jen s těmi nejkvalitnějšími lícovými usněmi a komponenty z Itálie a tuzemska. Naše usně vždy pocházejí z hospodářských zvířat! To znamená, že kůže nikdy nebyla primární surovinou, pro niž byla zvířata poražena! Čisté geometrické tvary poppetek navíc zamezují plýtvání usněmi a vedou k redukci odpadu.

Vytvořit jednu poppetku trvá přibližně 2,5 dne poctivé řemeslné práce. Ano, cca 80 % práce jako je krájení, lepení, podšívkování, zažehlování, opracování hran a podobně, probíhá ručně. Přesně tak, jak to kdysi bývalo a tak, jak nás to stále baví. Značka Patrick Poppet ve svém logu nese jméno hlavního města Prahy, protože jsme hrdí na svůj původ. Dalším poznávacím znamením je na zakázku zhotovená zlatá podšívka s logy a stylové balení produktů. 

Telefon: + 420 724 076 162

E-mail: info@patrickpoppet.cz

Web: www.patrickpoppet.cz