Petra Ptáčková

"Móda je pro mě vrcholná forma umění ovlivňující skutečný svět a živé objekty." 

Mladá a talentovaná designérka Petra Ptáčková žije v Paříži a studuje na prestižní École de la Chambre Syndicale de Couture Parisienne. Její tvorbu lze nejlépe vystihnout slovy "magický realismus". Její kouzelně výtvarná estetika si získala uznání nejen u široké veřejnosti, ale také u předních odborníků na módu. 

Petra přenáší dětskou hravost a pohádkový svět, do kterého se sama ráda vrací, do toho skutečného. Inspiraci čerpá také ze zahraničních cest. Diváka pak nechává vytvářet si vlastní představy a sny. Oděvy vyráběné s vysokým podílem ruční práce v malých kolekcích jsou jedinečné, nositelné a variabilní. Jeden kus oblečení lze obléct hned na několik způsobů. Petřin typický zákazník je svobodomyslný, hravý a neustálé na cestách, zkrátka se podobá designérce samotné. 

Z modelů Petry Ptáčkové se stávají opravdová umělecká díla. Za svou tvorbu byla nominována na cenu Czech Grand Design 2014. Kolekce prezentovala na významných módních událostech v Praze, Paříži, Berlíně, Amsterdamu, Kyjevě, Madridu, San José nebo New Yorku. Časopis Forbes ji v roce 2015 zařadil mezi 30 nejnadanějších Čechů pod 30 let. 

E-mail: petra@petraptackova.com 

Web: www.petraptackova.com