SLOU DAYS

SLOU DAYS je sezónní event, který přináší atraktivní, udržitelné a etické alternativy. Cílem organizátorů je poskytnout odborníkům i veřejnosti vzdělání v oblasti udržitelné módy a nabídnout praktická řešení, jak změnit vlastní šatník, způsob navrhování oděvů či řízení módní značky. Na jednom místě tak najdete vše pro váš pomalý a šetrný lifestyle.

Na začátku všeho stálo prozření, že módní systém, tak jak funguje dnes, je dysfunkční. Zákazníci kupují nekvalitní a často i chemicky nebezpečné zboží. Firmy chrlí víc oblečení každý rok, každý měsíc a potom ho slevují i o sedmdesát procent a tuny neprodaného oblečení pálí. Svět je zahlcen textilním odpadem, řeky toxickými chemikáliemi z barvíren a milióny lidí pracují v nedůstojných a nebezpečných podmínkách.

Ve SLOU věří, že se všichni můžeme oblékat s větším rozmyslem, s větší úctou k našemu oblečení, k lidem, kteří ho ušili a vyrobili. Podle průzkumů to navíc přinese šťastnější život i nám. Během SLOU DAYS vás naučí, jak nakupovat chytřeji, jak se chytřeji oblékat. Jak nastavit vlastní styl, jak poznat kvalitní oblečení a sestavit si šatník. Na SLOU DAYS si můžete také rovnou koupit nějaký kousek, který v sobě smysl a respekt nese. Vrcholem eventu bývá vyhlášení vítěze soutěže S Brand, jejímž cílem je rozšířit povědomí o etickém podnikání mezi studenty a mladými lidmi a podpořit vznik dalších zodpovědných projektů. Ve SLOU MAGAZINE zase najdete módu, psychologii pro každý den i tipy do kuchyně a domácnosti.

První ročník události vznikl v roce 2015 pod názvem Sustainable Fashion Day jako součást oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week konajícího se dvakrát do roka. Projekt, který změnil jméno na SLOU DAYS, založila Kamila Boudová, přední česká odbornice na udržitelnou módu a módní obchod. Kamila Boudová žije a působí v Paříži jako lektorka předmětů Product Development a Sustainable Fashion na vysoké škole módního obchodu MODʼSPEa International Fashion Academy a v Česku vede online semináře o podnikání a udržitelné módě pod názvem Moyomi. Svou cestu módním průmyslem popsala ve své první knize Falešná Pařížanka, která se dočká pokračování. Za své profesní zásluhy byla roce 2017 zařazena do žebříčku 30 pod 30 prestižního magazínu Forbes.

INFORMACE:

Termín konání: jaro, podzim, Vánoce

Místo konání: Praha, různé

Telefon: +420 776 778 473

E-mail: baja@slou.cz

Web: www.slou.cz