Střední průmyslová škola textilní, Liberec

Střední průmyslová škola textilní v Liberci je státní školou se 165 letou tradicí, členem organizace ATOK. Škola nabízí vzdělávání ve dvou maturitních oborech, a sice v oboru Oděvnictví - Oděvní tvorba a styling a Textilnictví - Design a technologie textilií. Škola navíc úzce spolupracuje s textilními institucemi a firmami po celé ČR i v zahraničí.

OBORY:

Oděvní tvorba a styling

Obor je určen všem, kteří se chtějí uplatnit v technickém i uměleckém směru. V průběhu studia se žáci naučí navrhovat, vytvořit základní střih a vymodelovat jej podle návrhu, technologicky zpracovat a následně realizovat. Dále se seznámí s proměnami oděvů a umění minulosti tak, aby dokázali pochopit současnost a budoucnost oděvů a následně předvídat módní trendy.

Škola nabízí vzdělávání orientované na vysokou kvalitu odborné výuky. Žáci mohou najít uplatnění například jako podnikatel v oděvní výrobě a obchodu, návrhář oděvů a módních doplňků, konstruktér oděvů, technolog výroby oděvů, stylista, módní redaktor, poradce v nákupu a prodeji oděvů, PR manažer módní značky.

Žáci se úspěšně účastní také módních soutěží. Škola je pořadatelem soutěže Oděv a Textil Liberec, do jejíž organizace se žáci mohou aktivně zapojit a získat tak i praxi v managementu společenských akcí. Žákům, kteří se chtějí dále profilovat, nabízí volnočasové aktivity, jako jsou kroužky módního návrhářství nebo modelingu.

Design a technologie textilií

Obor je určen všem, kteří se chtějí uplatnit v technickém i uměleckém směru. Tento studijní obor je určen pro ty, kteří mají zájem o textilní techniky, o nové materiály jako smart, hi-tech, nanovlákna, technické textilie apod. a chtějí rozvíjet své znalosti v oblasti komfortu a fyziologických vlastností materiálů. V průběhu studia se žáci naučí orientovat se v průmyslu jako takovém, skladovém hospodářství, tokem a vlastnostmi materiálů, technologickými zařízenými i postupy.

Studium textilních oborů má v Liberci mnoholetou tradici a žáci mohou najít uplatnění jako například designér textilií, laborant pro vývoj a kontrolu textilních materiálů, technolog výroby, specialista na nákup textilních materiálů, podnikatel v textilní výrobě a obchodu, seřizovač textilních strojů, poradce přípravy textilních výstav a veletrhů apod.

KONTAKTY:

Adresa: Tyršova 1, 460 01 Liberec

Telefon: +420 485 110 096

Web: www.spstliberec.cz