Střední škola designu a módy, Prostějov

Střední škola designu a módy v Prostějově má bohatou historii a tradici. Dokazuje to i sté výročí od založení, které v roce 2019 škola slaví. Ve školním roce 2010/2011 se začalo pracovat na postupných změnách, které ovlivnily její původní zaměření na oděvnictví. Byly otevřeny dva maturitní obory, tradičně obor Oděvnictví a nově obor Modelářství a návrhářství oděvů, více orientovaný na výtvarné předměty. Žáci se účastní celé řady soutěží, mezi nimi Zlatá jehla v Prostějově, své zástupce má škola také na vlastní soutěži Doteky módy, pravidelně zajíždí do Jihlavy na soutěž Mladý módní tvůrce či do Liberce na soutěž Bez textilu by nebylo oděvu.

STUDIJNÍ OBORY:

Design oděvu

Obor Modelářství a návrhářství oděvů spojuje rozvoj výtvarných schopností s odbornými znalostmi a dovednostmi při zhotovení oděvů, umožňuje žákům rozvíjet kreativitu, fantazii a rukodělnou zručnost. V obsahu studia je zastoupena výtvarná složka (Výtvarná příprava, Figurální kresba, Navrhování oděvů, Dějiny výtvarné kultury), práce s počítačovým softwarem v programu Adobe Illustrator, Photoshop (Počítačová grafika) a odborná složka (Technologie, Konstrukce a modelování oděvů, Oděvní materiály, Hotovení oděvů).

Absolvent oboru Návrhářství a modelářství oděvů je připraven na vstup do praxe nebo pro další studium na VOŠ, na VŠ textilního, designérského a uměleckého zaměření. V praxi má možnost uplatnění jako módní návrhář, stylista, technicko-organizační pracovník či podnikatel v oblasti zaměřené na design a realizaci oděvu nebo nákup či prodej oděvních výrobků. Další možnost uplatnění je v oblasti navrhování a tvorby scénických kostýmů pro divadlo nebo film. Po získání nezbytné praxe je připraven uplatnit se i jako podnikatel v oděvních firmách a živnostech.

KONTAKTY:

Adresa: Vápenice 2986/1, 796 62 Prostějov

Telefon: +420 582 346 711, +420 582 346 722, +420 602 481 820

E-mail: info@ssdam.cz

Web: www.ssdam.cz