Střední škola oděvního designu Kateřinky, Liberec

Vývoj školství v Kateřinkách sahá až do roku 1954. Z původně malé školy s kdysi 50 žáky vyrostl rozlehlý areál, kde se nyní vzdělává 640 žáků. Je umístěn v CHKO Jizerských hor na okraji Liberce. Dnes v areálu Střední školy oděvního designu Kateřinky najdete všechny učebny, dílny, ateliér, apod. Škola nabízí studijní obor Fashion design, čtyřletý umělecký maturitní obor zakončený maturitní zkouškou pro všechny, co chtějí nahlédnout do světa módy a modelingu.

STUDIJNÍ OBORY:

Fashion design

Úspěšný uchazeč bude studovat kreativní obor zaměřený na navrhování oděvů, líčení, styling, modeling a na tvorbu image osobnosti, ale také na fotografování a počítačovou grafiku v profesionálních grafických programech. Naopak nebude muset maturovat z matematiky, která je povinná pro všechny obory s výjimkou uměleckých škol. Nekonají se zde ani jednotné přijímací zkoušky a na talentové zkoušky uchazeče v případě zájmu připraví škola ve svých kurzech.

Výsledky práce studentů jsou prezentovány na různých soutěžích a výstavách jako například soutěž Avantgarda v Lysé nad Labem, Doteky módy v Prostějově, Mladý módní tvůrce v Jihlavě, Studentský design nebo Designblok v Praze. Škola také zprostředkovává zahraniční stáže v rámci projektů Erasmus+ v textilních a návrhářských firmách. Kromě maturitního vysvědčení student získává i Europass a živnostenský list pro Návrhářskou a designérskou činnost a modeling.

Student najde uplatnění jako módní designér, tvůrčí pracovník v oblasti zaměřené na módu, styling a poradenství. Získá všeobecné i odborné předpoklady k pokračování ve studiu VŠ se zaměřením na oděvní návrhářství nebo na design a umění.

KONTAKTY:

Adresa: Horská 167, 460 14 Liberec

Telefon: +420 482 360 661, +420 773 838 473

E-mail: info@skolakaterinky.cz

Web: www.skolakaterinky.cz