Tereza Rosalie Kladošová

"Snažím se co nejvíc experimentovat a každou další tvorbou objevovat nové materiály, techniky, přístupy a možnosti, a tím si rozšiřovat obzory." 

Talentovaná designérka Tereza Rosalie Kladošová absolvovala bakalářské studium Módní tvorby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a aktuálně pokračuje na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Zkušenosti sbírala na stážích na Bezalel Academy of Art and Design v Jeruzalémě a jako asistentka designérky Anne Sofie Madsen v Kodani. Do širšího povědomí vstoupila díky své klauzurní práci, inspirované tradicí v podobě gobelínů, domácího umění i nadsázkou ve formě výrazných barev a motivů koček. 

Tereza balancuje mezi uměleckým dílem a oděvem a činí tak s humorem sobě vlastním. V tvorbě často vychází z prvků, kterými byla obklopena v dětství a hraje si s materiály. Baví ji materiály, které jsou či působí netextilně, ale má ráda i kůži a hedvábí. Hledá nové formy oděvu a staví na objemu, objevují se jak hrany, tak i skládání, mesh a výrazné detaily. Její modely se pohybují na hranici reality a snů, odráží naivitu, hravost a nespoutanost. V roce 2014 byla nominována na cenu Czech Grand Design. 

Telefon: 604 161 087

E-mail: t.r.kladosova@gmail.com

Web: www.terezarosaliekladosova.cz