Přehled módních událostí

Fashion week nebo fashion weekend? Festival módy, módní událost, módní přehlídka nebo prezentace tvorby? Pomůžeme vám vyznat se v událostech, které se na české módní scéně pravidelně konají. Designérům navíc tato sekce poslouží k tomu, aby získali přehled a kontakty, a mohli se zapojit. 


Czech Design Week je umělecká přehlídka designu a umění, která má za cíl představit domácí i zahraniční umělce a prezentovat jejich nejzajímavější tvorbu s důrazem na opravdovost a osobní přístup. Jedná se o prodejní festival, jenž propojuje nezávislé tvůrce i zavedené značky, vycházející designéry i renomované umělce. Předvést svojí tvorbu veřejnosti zde může v podstatě kdokoliv. Organizátoři jsou... Pokračovat ve čtení.


Ostravský týden módy, který byl po tři roky známý jako Ostrava Fashion Weekend, se změnil na Czechoslovak Fashion Week. S novým jménem však módní platforma překračuje nejen hranice regionu, ale také hranice standardů módních týdnů v Evropě. S přívlastkem Fashion Week BEZ HRANIC přináší zcela novou úroveň příležitostí jak pro profesionály v módním průmyslu, tak pro milovníky a nadšence... Pokračovat ve čtení.


Designblok, Prague International Design Festival je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě. Historie festivalu sahá do roku 1999, kdy jej založila Jana Zielinski a Jiří Macek. Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií. Pražského týdne designu se každoročně... Pokračovat ve čtení.


Dyzajn market je největší prodejní výstava lokální autorské tvorby v Česku. Pravidelně se jí účastní více jak 180 kurátorsky vybraných designérů, autorů a výtvarníků, kteří zde představují svou tvorbu. Najdete tady módu, šperky, porcelán, hračky, papírenské zboží, kabelky a doplňky. Krom toho také zažijete neopakovatelnou tvůrčí atmosféru v srdci hlavního města. Dyzajn market se koná šestkrát ročně u ... Pokračovat ve čtení.


FASHION STARS NIGHT je nezávislý projekt, který již druhou dekádou podporuje zejména české módní návrháře a značky. Umožňuje prezentovat jejich práci ve výjimečném prostředí a s podporou profesionálního týmu. V České republice neexistuje projekt obdobného rozsahu a renomé. Event byl dříve známý pod jménem SHOOTING FASHION STARS. Inspirativní módní show každý rok zhlédne více... Pokračovat ve čtení.


Moderní tržiště LEMARKET představuje originální české a slovenské značky a dbá na podporu lokální výroby. Tento unikátní event nabízí velké věci od malých značek. Možná jste o nich nikdy neslyšeli, ale organizátoři události zaručují, že by byla škoda, kdyby vám unikly. Poznáte téměř stovku prodejců, kteří tvoří své vlastní značky a nebojí se dát ruku k dílu. Zaručen je jedinečný výběr česko-slovenské malo .... Pokračovat ve čtení.


LIFE IS FASHION! je prodejní fashion butik, kde se můžete osobně potkat s předními českými návrháři a vybrat si z pestré nabídky nejlepších módních kousků z jejich produkce. LIFE IS FASHION! je vášeň pro módu, závislost na originalitě a oddanost kvalitě. Vizí organizátorek je pořádat každoroční fashion pop-up butik LIFE IS FASHION! plný lokální a udržitelné módy šetrné k naší planetě. Dávají totiž ... Pokračovat ve čtení.


Mercedes-Benz Prague Fashion Week, zkráceně jen MBPFW, je obchodní, kulturní a společenská událost pořádaná po vzoru světových fashion weeků. Všeobecně bývá označována jako pražský týden módy. Jedná se o největší módní událost v České republice. MBPFW nejsou pouze přehlídky, v průběhu celého týdne se koná řada přidružených akcí. Cílem je, aby Praha žila designem a módou... Pokračovat ve čtení.


MINT Market dává lidem něco, co jim obchodní domy ani internet nabídnout nemohou, a sice lokální zboží, které většinou prodávají ti, co ho sami vyrábějí. Kvalitu, design a originalitu. Vše pohromadě na jediném místě. Vrací se tak k tomu, jak to fungovalo na trzích v minulosti. Nejde jen o samotné zboží. Zákazník se osobně seznámí s výrobcem, zjistí jak a proč produkt vznikl nebo si jen tak povykládají... Pokračovat ve čtení.


Koncept designérské přehlídky Prague Design Week se zrodil v roce 2010 a navazuje na tradici mnoha vyspělých zemí světa pořádat pravidelně v hlavním městě přehlídku designu. Z potřeby prezentovat kreativitu, nápady, zručnost, technologie i výtvory českých a zahraničních designérů, řemeslníků a výrobců organizátoři v Praze každoročně pořádají přehlídku designu v odlišném konceptu, než na který je veřejnost... Pokračovat ve čtení.


SLOU DAYS je sezónní event pořádaný v rámci Mercedez-Benz Prague Fashion Week, který přináší atraktivní, udržitelné a etické alternativy. Cílem organizátorů je poskytnout odborníkům i veřejnosti vzdělání v oblasti udržitelné módy a nabídnout praktická řešení, jak změnit vlastní šatník, způsob navrhování oděvů či řízení módní značky. Na jednom místě tak najdete vše pro váš pomalý a šetrný lifestyle. Na začátku všeho stálo... Pokračovat ve čtení.


STYL a KABO je jedničkou v oboru ve střední Evropě a má skutečně dlouhou tradici. V únoru 2019 proběhl již 53. ročník těchto veletrhů módy a obuvi. Mezinárodní veletrh módy STYL je obchodním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. Vystavovatelé z více než patnácti zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezóny... Pokračovat ve čtení.


Svatební cirkus, aneb happening za lepší svatby je netradiční svatební veletrh s pečlivě vybranými dodavateli. Jak samy organizátorky říkají, podporují nadšení a rozhodnutí snoubenců vymanit se ze ztuhlého pojetí pořádání svateb, protože už ví, že to lze dělat jinak a v takových případech se to všech dotkne na správném místě. Zároveň i vytvářejí prostor, kde se všichni potkávají. Kde si povídají, vzájemně se inspirují a ... Pokračovat ve čtení.


Design ovlivňuje život každého obyvatele, mnohdy nepovšimnut. K městu Zlín design vždy neodmyslitelně patřil. Studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati vám to dokáží. Jsou to totiž oni, kdo už několikátým rokem pořádají Zlin Design Week. Designu dávají prostor zazářit a lidem jej pochopit, docenit ho a nechat se jím inspirovat. Zlín díky tomu ožívá designem ve dne i v noci. A zapojí se... Pokračovat ve čtení.