Zorya

"Zorya je ve slovanské mytologii večerní, půlnoční a ranní hvězda. Její krása a síla vychází právě z nekonečné plynoucí proměny."

Duo Zorya tvoří Zdeněk Vacek a Daniel Pošta. Založení stejnojmenného studia v roce 2011 předcházela dlouholetá spolupráce obou umělců. Znalost řemesla, kterou získal Zdeněk absolvováním oboru Zlatník a klenotník a praxí v různých zlatnických ateliérech, se dokonale snoubí s uvažováním, citem pro materiál a detail i mnoha zahraničními zkušenostmi Daniela, který studoval design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Postupně tak vyplynulo ústřední téma jejich šperků - čas jako pozitivní faktor a tvůrčí proces.

Šperky studia Zorya jsou propracované do nejmenšího detailu a představují jedny z nejvýraznějších prací na české scéně moderního šperku. Je pro ně typické propojení organických tvarů s technickými detaily a sci-fi estetikou. Šperky z drahých kovů, chirurgické oceli, lněných provazů, diamantů, perel a vypěstovaných krystalů vznikají souběžně v několika liniích.

Náhrdelníky, náušnice, náramky a prsteny jsou vyráběny v pražském ateliéru. Převažuje v nich precizní ruční práce s podporou speciálních na míru vyrobených nástrojů a technologií. Studio Zorya za svou tvorbu získalo nejprestižnější české ocenění Czech Grand Design a pravidelně se prezentuje na řadě mezinárodních výstav a veletrhů.

Adresa studia & showroomu: Jana Zajíce 40, Praha 7, 170 00

Otevírací doba: dle dohody

Telefon: 777 609 121

Web: www.zorya.eu